Dashboardy menedżerskie w Looker Studio (Google Data Studio)

INFRON

Dashboardy menedżerskie to specjalne pulpity, które:

 • zbierają dane firmowe z wielu źródeł
 • przetwarzają je
 • pozwalają na wizualizację danych, dostosowaną do potrzeb użytkowników

Dodatkowo:

 • są intuicyjne, bardzo łatwe w obsłudze
 • umożliwiają dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie
 • pozwalają dzielić się wynikami z całym zespołem

Dzięki prezentowaniu różnego rodzaju wykresów, tabelek i liczb, pozwalają błyskawicznie sprawdzić kondycję firmy i przyjrzeć się jej różnym aspektom na takim poziomie szczegółowości, jaki nas interesuje.

Korzyści?

 • zwiększenie efektywności podejmowania decyzji
 • prostsze monitorowanie wyników całej firmy, poszczególnych działów, konkretnych pracowników
 • monitorowanie rentowności poszczególnych projektów
 • szybsze reagowanie na zmiany na rynku
 • możliwość szybkiego wykrywania anomalii i wprowadzania działań naprawczych
 • znaczne przyspieszenie procesów wewnętrznych, w których są wykorzystywane jakiekolwiek dane

Dashboardy menedżerskie pozwalają na szybkie i łatwe śledzenie kluczowych dla firmy wskaźników, takich jak przychody, zyski, koszty, liczba zamówień, zwrot z inwestycji. Ale to  oczywiście nie wszystko. Te narzędzia zawsze muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb firmy i pokazywać w odpowiedni sposób te wskaźniki, które są dla niej ważne.

Dashboardy Looker Studio (dawniej Google Data Studio) stosuje się nie tylko do prezentowania kluczowych wskaźników, ale również do przetwarzania danych, które są wykorzystywane w procesach wewnętrznych, żeby je znacznie przyspieszyć.

Jeśli Twoi pracownicy w swej pracy przeprowadzają analizy, mają do czynienia z tabelkami lub bazami danych, to dzięki przygotowaniu dla nich odpowiednich pulpitów ich czas pracy może się znacznie zmniejszyć, a zadania, które zajmowały godziny mogą trwać minuty. Zgłoś się do nas, a zdziwisz się, jak przyspieszymy pracę Twoich pracowników!

Komu przydadzą się dashboardy Looker Studio (Google Data Studio)?

 • każdemu właścicielowi firmy, którego interesuje sprzedaż/zyski/koszty/rentowność
 • każdemu menedżerowi, który zarządza ludźmi/projektami/produktami
 • każdej osobie, która pracuje z danymi, przegląda tabelki, szuka w nich odpowiedzi na jakieś pytania i na podstawie danych podejmuje decyzje

Integracje – z jakich źródeł można pobierać dane do Looker Studio?

 • Google Analytics
 • systemy CRM
 • bazy danych
 • arkusze Google
 • pliki csv
 • systemy reklamowe typu Google Ads, Facebook Ads
 • Google Search Console
 • YouTube
 • BigQuery
 • i wiele więcej

Co my robimy?

Projektujemy świetne, funkcjonalne dashboardy menedżerskie. Sprawdzamy, czego potrzebują nasi Klienci i ustalamy najlepszą formę wizualizacji danych, dostosowaną do ich potrzeb.

Uwielbiamy usprawniać procesy. Nie tylko tworzymy dashboardy menedżerskie, ale również te, które automatyzują pracę i przyspieszają procesy wewnętrzne. Przyglądamy się pracy poszczególnych pracowników, zajmujemy się obróbką danych (tworzymy dodatkowe pliki, arkusze, reguły, bazy danych) i finalnie tworzymy dashboardy, które przyspieszają procesy.

Jakie mamy doświadczenie?

Do tej pory przygotowaliśmy kilkadziesiąt w pełni funkcjonalnych dashboardów Looker Studio (Google Data Studio). Jako źródła danych wykorzystywaliśmy większość z tych, które są wymienione w jednym z powyższych punktów (nie wspominając o tak oczywistych marketingowych źródłach jak Ahrefs, Senuto czy planer słów kluczowych).

Zawsze tworzymy dashboardy, które mają cel, pełnią jakąś funkcję i nie zawierają żadnych “rozpraszaczy”. Każdy element naszego pulpitu będzie Tobie do czegoś przydatny.

Przykład: jeśli prowadzisz stronę tylko w języku polskim, sprzedajesz tylko w Polsce, to w naszym dashboardzie z danymi sprzedażowymi nie zobaczysz pięknie wyglądającego wykresu z kartogramem czy mapą świata z “bąbelkami”, bo… sprzedaż masz tylko w Polsce 🙂

Wykres kartograficzny pięknie by wyglądał, ale… nic nie wnosi.

Przygotowywaliśmy dashboardy do monitorowania rentowności projektów, do których były pobierane dane z baz danych i arkuszy Google. Opracowaliśmy dashboardy do analizy pracy osób pracujących zdalnie. Zaprojektowaliśmy wiele dashboardów do bieżącego monitorowania KPI w firmach i sygnalizowania anomalii.

Jak wyglądają poszczególne kroki w procesie wdrożenia dashboardów Looker Studio?

Zaczynamy od rozmowy i zdefiniowania celów biznesowych oraz kluczowych wskaźników, które mają zostać monitorowane. Jeśli mamy zająć się przyspieszeniem jakiegoś procesu, który bazuje na analizie danych, to obserwujemy, jak ten proces obecnie wygląda.

Ustalamy, do jakich źródeł danych mamy dostęp i weryfikujemy w jaki sposób należy przetworzyć dane przed podłączeniem ich do Looker Studio.

Integrujemy dane, następnie projektujemy odpowiednie funkcjonalne dashboardy, które uwzględniają potrzeby użytkowników.

Przeprowadzamy testy i udostępniamy przygotowane narzędzia użytkownikom. Szkolimy ich z obsługi dashboardów, pokazujemy przykładowe przypadki użycia.

Oferujemy konsultacje powdrożeniowe, w razie potrzeby aktualizujemy metryki w pulpitach, jeśli np. zmieniły się KPI w firmie.

Podsumowanie

Tworzenie i zarządzanie dashboardami menedżerskimi z wykorzystaniem Looker Studio to nie tylko możliwość prezentowania danych w sposób czytelny i przejrzysty, ale także szansa na szybsze reagowanie na zmiany w firmie i optymalizację działań biznesowych. Dzięki temu narzędziu menedżerowie mogą w prosty i skuteczny sposób monitorować kluczowe wskaźniki swojego biznesu i podejmować lepsze decyzje.

Z naszą firmą sprawnie wdrożysz dashboardy menedżerskie. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiednich wskaźników i przygotują dashboardy szyte na miarę.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i w pełni wykorzystać możliwości rozwoju swojej firmy!

Opinie Klientów:

Redakcja Świecie24
Redakcja Świecie24
2023-05-18
Pełna kompetencja i profesjonalizm! A co najważniejsze, ludzkie podejście do klienta. "Zobaczmy, jak możemy Ci pomóc".
Marek Nadstawny
Marek Nadstawny
2023-05-17
Dzięki Infronowi śpimy spokojnie i kryzys nam nie jest straszny. Wiem, że regularnie spływają zapytania ofertowe, a moja strona jest dobrze widoczna w internecie. I o to chodzi. To, jak bardzo poszliśmy do przodu dzięki ich działaniom, jest nieocenione. Znają się na robocie. Polecam z czystym sumieniem.
Joanna Lewecka
Joanna Lewecka
2023-05-15
Profesjonalizm, rzetelność i niezawodność:) Polecam!
Cezary Braun
Cezary Braun
2023-04-27
Serdecznie polecam skorzystanie z ich usług. Ja osobiście miałem przyjemność skorzystać z pomocy Pana Rafała. Zgłosiłem się z problemem marketingowym swojej firmy. Kontakt był wzorowy, instrukcje jasne a odpowiedzi błyskawiczne. Naprawdę świetna robota!
Anna D.
Anna D.
2023-04-25
Rewelacyjna współpraca z Infron na przestrzeni kilkunastu lat. Niezawodni, rzetelni, szybcy, godni zaufania i polecenia. Najlepsi!
Mateusz Laska
Mateusz Laska
2023-04-14
Z firmą Infron realizowałem kilka zleceń m.in ustawianie analityki google GA4, GTM czy google ADS zawsze osiągany był zamierzony efekt. Na pewno skorzystam jeszcze wielokrotnie z usług tej firmy. Polecam współpracę.
cel-angielski
cel-angielski
2023-04-14
Szybko i profesjonalnie - miałam problem na mojej stronie Wordpress, a dokładnie z płatnościami w Woocommerce, Infron wszystko szybko naprawił :). Gorąco polecam!
Piotr Banasiak
Piotr Banasiak
2023-04-14
Od ponad półtora roku współpracuje z tą firmą, zawsze są dostępni pod telefonem i reagują szybko na problemy, które się pojawiają. Polecam !
Filip Godziejewski
Filip Godziejewski
2023-04-07
Z przyjemnością wystawiam pozytywną opinię na temat mojej współpracy z Panem Mariuszem Skowrońskim. W czasie naszej współpracy p.Mariusz był odpowiedzialny za projektowanie, wdrażanie i konfigurację rozwiązań serwerowych oraz zarządzanie bazami danych. Pan Mariusz posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie serwerów i baz danych, dzięki czemu był w stanie skutecznie pomóc nam w rozwiązywaniu problemów związanych z infrastrukturą serwerową i bazami danych. Jego umiejętności techniczne były na bardzo wysokim poziomie, co pozwoliło na skuteczną i efektywną pracę. p.Mariusz był również odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa danych, przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa oraz optymalizację i skalowanie infrastruktury serwerowej. Dzięki jego pracy nasza infrastruktura serwerowa działała sprawnie i bez zakłóceń, co wpłynęło pozytywnie na nasze działania biznesowe. Wnioskując, p.Mariusz Skowroński to wykwalifikowany specjalista ds. serwerów i baz danych, którego wiedza i doświadczenie są bezcenne dla każdej organizacji potrzebującej wsparcia w zakresie infrastruktury serwerowej i baz danych. GORĄCO POLECAM
Grzegorz Boczula
Grzegorz Boczula
2023-04-06
Firma Infron skutecznie pomogła rozwiązać problemy z infrastrukturą serwerową. Bardzo profesjonalne podejście i szybka reakcja na zgłoszenia. Dzięki ich pomocy wszystko działa jak należy, co wpływa korzystnie na efektywność i jakość pracy. Polecam usługi tej firmy innym przedsiębiorstwom poszukującym niezawodnego partnera w dziedzinie IT.